Zgon – formalności, przewóz oraz pogrzeb – co trzeba uregulować?

O ile każdy z nas wie kiedy tak właściwie oraz w jakiej wysokości musi uiścić podatek, o tyle ten pierwszy przypadek jest kompletnie od nas niezależny oraz nie wiemy kiedy oraz w jakich okolicznościach przyjdzie po nas śmierć. Niezależnie od wszystkiego, łatwiej jest bliskim zmarłej figury przejść przez proces pochówku na obszarze własnego kraju, jednakowoż coraz to częściej sytuacja zmusza do sprowadzenia zwłok z obcego kraju.

Międzynarodowy transport zwłok staje się u nas normalnością, że względu na coraz pokaźniejszą ilość rodaków poruszających się po świecie oraz mieszkających w innych krajach. Przyczyny zgonów są nadzwyczaj rozmaite, w wielu przypadkach rodzina nie może ujrzeć zwłok po przewiezieniu do kraju. Rozwiązaniem tych skomplikowanych oraz niezwykle okropnych kwestii jest zakład pogrzebowy, jaki po upoważnieniu przez rodzinę gwarantuje wprawną obsługę całości działań, włącznie z wyrażaniem rodziny w dalekim kraju. Po załatwieniu wszystkich zezwoleń, zaświadczeń konsularnych, sanitarnych, przewóz zwłok do kraju następuje tak szybko jak to jest tylko możliwe.

Aby obniżyć koszty, na terenie Europy korzysta się z przewozu samochodowego, jednakowoż w przypadku innych kontynentów konieczny jest transport lotniczy. Wypadki śmiertelne dotykają ludzi na całym globie. Od wielu lat ten problem coraz częściej dotyka polskie rodziny, których bliscy wyruszają na wakacje, do pracy, czy po prostu mieszkają w innych państwach. Dla jakiejkolwiek rodziny, załatwienie formalności żeby przewóz zwłok do kraju nastąpił jak najszybciej, jest akcesoryjnym traumatycznym przeżyciem. W następstwie tego koniecznym jest skorzystanie z usług jakie proponuje firmy pogrzebowe, przede wszystkim taki, jaki ma obszerne doświadczenie w załatwieniu formalności przewozowych.

Niejednokrotnie zdarza się, że nikt z bliskich nie jest w stanie wyjechać do kraju, w którym nastąpił zgon członka rodziny. Agent zakładu pogrzebowego musi mieć upoważnienie do wyrażania na miejscu rodziny zmarłej osoby. Internacjonalny transport zwłok wymaga wielu zezwoleń, między innymi konsularnych i sanitarnych, dokumenty powinny być tłumaczone. W wielu krajach trzeba zaakceptować odmienne od procedury, zwyczaje. W pojedynkę, rodzina mogłaby mieć trudności by przez to przejść. W wielu krajach, zakłady pogrzebowe mają swoich przedstawicieli, jacy nienagannie poruszają się w tamtejszych przepisach oraz obyczajach.

Dodaj komentarz