Wstępny projekt gabinetu stomatologicznego – co jest istotne?

Urządzając gabinet dentystyczny powinno się starać przede wszystkim o zachowanie jego funkcjonalności. Stylowość oraz klasa są mniej ważne. Gabinet dentystyczny jest przecież miejscem pracy – dlatego już teraz sprawdź projektowanie gabinetów stomatologicznych architektura medyczna. Znajdujące się w nim miejsce oraz ich rozmieszczenie muszą umożliwiać optymalną oraz komfortową pracę. Nie może być mowy o tym, by stolik z drukarką stał w drugim końcu pokoju, bo w jego miejscu stoi gustowny barek. Funkcjonalność jest najważniejsza. W tym celu należy zadbać o zgodne doświetlenie biurka. Błędem jest stawianie go w taki sposób, że okno znajduje się bezpośrednio przed czy też za użytkownikiem. Figury leworęczne muszą mieć okno po prawej stronie a praworęczne po lewej. Dużo osób obok biurka stawia akcesoryjny kontener na papiery albo, tak zwany, pomocnik. Są to meble, które służą do gromadzenia zaświadczeń.

Pomocnik ma prawo także służyć jako miejsce, w którym stawia się drukarkę, faks, lub inne narzędzie multimedialne. Za biurkiem muszą znajdować się szafy, w których trzyma się przeważnie niezbędne rzeczy. Ma okazję to być biblioteczka z książkami czy też regał na segregatory w zależności od wymogów. Ergonomiczność gwarantuje również właściwe oświetlenie. Lampa biurkowa powinna być zaopatrzona w możliwość regulacji wielkości i kąta padania światła. Oprócz tego wymagane jest oświetlenie sufitowe. Gabinet, w którym przyjmuje się gości ma obowiązek być umeblowany z myślą o tym. Konieczny jest stolik, na którym postawić będzie można kawę.

Jeśli chcemy serwować alkohol niezbędny jest barek. Fotele, lub krzesła, które ustawione są obok stolika powinny być tego samego modelu. Jeśli posadzimy gościa na krześle, a sami rozsiądziemy się w dużym fotelu okażemy mu w ten sposób jego niższość. Wolno ten zabieg wykorzystywać w stosunku do podwładnych, jednakowoż nie wspólników, czy konsumentów. Oprócz takiego kącika warto postawić gdzieś też niewielką kanapę. Powinna ona dawać możliwość rozprostowania pleców i chwilowej drzemki. Koło takiej kanapy wolno także postawić drobny stolik, przy którym usiądziemy z kawą lub drugim śniadaniem.

Dodaj komentarz