Wózki i foteliki do auta dla paru potomków

Przyjście na świat dziecka to dla większości rodziców znaczne szczęście. Długie chwile oczekiwania wynagrodzone zostają radosnym gaworzeniem maleństwa. Co niektórym rodzicom zdarza się nawet szczęście podwójne, lub… potrójne oraz więcej. Nie da się ukryć, że utrzymanie jednego dziecka dużo kosztuje.

Kupowanie wyposażenia do pokoiku, wózek, fotelik do samochodu, a w głównej mierze środki pielęgnacyjne-pieluszki, zasypki, kremy itp.-to wszystko jest coraz droższe. Tak więc rodzice wieloraczków mają pod tym względem sporo trudniej. Na pewno czeka ich dużo wydatków związanych z przyjściem na świat dzieci. Jednym z nich jest kupno odpowiednich wózków oraz fotelików samochodowych. Nie musimy się jednakże obawiać, że będziemy mieli problemy z ich zakupem, albowiem producenci tego typu sprzętów wychodzą naprzeciw też familiom wielodzietnym.

Dawniej rodzice wieloraczków musieli kupować dla nich oddzielne wózki dziecięce. Było to wybitnie niepraktyczne oraz niepraktyczne, gdyż na spacer musiały wychodzić z nimi zawsze co najmniej dwie osoby. Dziś produkowane są wyjątkowe wózki bliźniacze – wypróbuj recaro wózek dziecięcy. Dzieci mogą być w nich usadzone obok siebie, lub ewentualnie jedno za drugim. Każde z tych rozstrzygnięć ma swoje atuty i minusy. Wózek, w jakim dzieci siedzą obok siebie jest szerszy aniżeli normalny wózek, absorbuje więcej miejsca na chodniku, może być w następstwie tego mniej praktyczny jeśli mnóstwo chodzimy po mieście.

Z kolei wózek „jedno za drugim” jest węższy, jednak dłuższy-nie możemy się wychylić, aby ujrzeć, co robi dziecko siedzące z przodu. Dla mam, które lubią posiadać wszystko na oku ma okazję być to drobna niedogodność. Są również wózki dla trojaczków i czworaczków, jakie w Polsce są mniej legendarne, ale łatwo dostępne na zagranicznych portalach zakupowych. Nieco bardziej skomplikowanym tematem są foteliki dziecięce. Tu niestety nie da się niczego wymyślić, każde dziecko, dla jego prywatnego bezpieczeństwa, musi posiadać swój własny fotelik, należycie zamocowany w samochodzie.

Dodaj komentarz