Wózek oraz fotelik – podstawowe gadżety dla potomstwa

Pierwsze chwile dziecka na świecie pożytkuje ono po największej części na sen i jedzenie. Z czasami jednakże, kiedy robi się coraz pokaźniejsze, rodzice mają coraz znacznie więcej możliwości spędzania z nim wolnego czasu. Jednym z nich są z pewnością różnego typu spacery, wycieczki oraz podróże. Żeby odbywały się one w przyjemnej atmosferze i bez wysiłku, na pewno przyda nam się kilka rzeczy. Jeżeli podróżujemy samochodem, konieczny jest nam fotelik. Jest to nakaz prawny, jeżeli go nie posiadamy, możemy zapłacić mandat.

Foteliki dziecięce zapewniają nie tylko wygodę w trakcie jazdy, jednak w głównej mierze bezpieczeństwo – polecamy fotelik samochodowy britax romer. Fotelik dostosowujemy do wieku i wielkości dziecka. Oprócz fotelika konieczny będzie na pewno wózek. Wózki dziecięce występują obecnie na rynku w tak przeróżnych modelach, kształtach oraz kolorach, że wybór porządnego może nam uczynić nie lata problem. Jeżeli nasze dziecko jest jeszcze właściwie malutkie, konieczny będzie wózek głęboki, na kolosalnych kołach. Takie wózki są bardziej stabilne.

Jeżeli dziecko jest pokaźniejsze, może już podróżować w pozycji siedzącej w tak zwanej spacerówce. Najważniejsze w czasie spaceru są wygoda i bezpieczeństwo. Aby dopilnować tego drugiego, koniecznie zapinajmy dziecko pasami, nawet, jeżeli niespecjalnie mu się to podoba. Zwróćmy też uwagę, czy wózek ma odpowiednie hamulce. Kiedy już wybierzemy się na spacer, na pewno w szeregu przypadków napotkamy na różne przeszkody.

Nieraz gdzieś w drodze złapie nas deszcz- wózki są aktualnie wyposażone (lub można dokupić ) w nadzwyczajną folię, jaką wolno zaczepić na wózek tak, żeby dziecko nie zmokło. Z kolei zbyt ostre słońce także może nie być nadmiernie przyjemne dla dziecka- ochroni przed nim parasolka zainstalowana do wózka. Atak komarów czy innych owadów może zminimalizować moskitiera, którą założymy na wózek. Prócz tego na pewno nie raz zdarzy się tak, iż dziecko będzie o wiele mniej zainteresowane spacerem, niż my sami. W owym czasie potrzebne okazać się mogą zabawki przymocowane do wózka.

Dodaj komentarz