W jaki sposób zdobyć kredyt?

Banki sprawdzają naszą najlepszą zdolność kredytową na podstawie dokumentów jakie im prezentowany. To w jakiej wielkości będziemy w stanie wziąć kredyt zależy przede wszystkim od wielkości naszych dochodów. Jednak nie wystarczy posiadać trafny dochód, by bank zgodził się nam udzielić kredytu. Niezależnie od tego jakiej wielkości pożyczki potrzebujemy bank zażąda jej zabezpieczenia.

Najczęstsza jego formą jest ubezpieczenie kredytu. Trzeba jednakże pamiętać, iż ubezpieczenie chroni interesy banków jakkolwiek nie klienta. Trzeba całkowicie zaznajomić się z umowa ubezpieczenia tak jak i z umowa kredytu. Bo dzięki temu zyskamy pewność, że także i nas ta umowa chroni. Jeśli chodzi o ubezpieczenia, prawidłowo jest spowodować co tak naprawdę nam proponują. Jeżeli od niedawna pracujemy na podstawie umowy o pracę, skonstruowany przez nas pracodawca ma okazję nam ją wypowiedzieć z zachowaniem jednomiesięcznego okresu wypowiedzenia (nie dotyczy to umów, jakie przewidują dłuższy okres).

Zabezpieczenie kredytu powiązane z utratą pracy obejmuje nas tylko wtenczas jeśli po podpisaniu umowy przepracujemy sześć miesięcy. Warto w takim razie zastanowić się nad kredytem jeśli nie mamy zaufania do pracodawcy i możemy podejrzewać, że ma okazję wypowiedzieć nam umowę o pracę. Banki oraz inne instytucje udostępniające kredytów są zobowiązane do zabezpieczenia ich na określonych warunkach, o czym mówi kalkulator zdolności kredytowej. Jedną z bardzo dobrych form zabezpieczeń dla kredytodawcy jest zabezpieczeni kredytu hipoteką. Mimo to ten typ zabezpieczenia może być wykorzystany jedynie w tych przypadkach, kiedy przyszły kredytobiorca posiada nieruchomości z księga trwałą.

Jeśli potrzebny nam jest kredyt na zakup mieszkania powinniśmy odszukać takie, jakie ma ustanowiona księgę wieczystą, bowiem w tan sposób najłatwiej pozyskamy pożyczkę bankową. Gdy potrzebujemy kredytu na inne zamiary ( jak na przykład cele powiązane z prowadzona działalnością gospodarczą) a mamy nieruchomości z księgą wieczystą możemy zaoferować bankowi lub ewentualnie innemu pożyczkobiorcy zabezpieczenie kredytu w postaci ustanowienia hipoteki. Nad takim zabezpieczeniem należy się jednak zastanowić, albowiem nieruchomość obciążona hipoteka jest trudniejsza do zbycia aniżeli nieruchomość nie posiadająca obciążenia.

Dodaj komentarz