W jaki sposób poprawić wygląd powiek i oczu?

To jak wyglądamy nie zależy przede wszystkim od jakości stosowanych kosmetyków kosmetycznych, czy stworzonego przez nas wieku. Do wyglądu naszego ciała najbardziej przyczynia się nasz codzienny tryb życia i sposób żywienia organizmu ludzkiego. Te dwa elementy wpływają dosadnie na stan naszego zdrowia, a ono z kolei na nasz wygląd zewnętrzny. Nie ma więc co liczyć na młody oraz świetlisty wygląd bez gimnastyki, spacerów oraz ruchu, jakie przyczyniają się do szybszej przemiany materii. Ponadto dotleniają skórę i żywią mięśnie i stawy. W parze z aktywnością fizyczną, podążać powinna należycie zbilansowana dieta. Najprzyzwoiciej jeśli będzie ona niskokaloryczna, bogata w błonnik oraz oksydanty.

Towary takie niszczą tzw. wolne rodniki, aktywujące starzenie się organizmu. Znaleźć je można np. w winogronach, świeżych pomidorach i brokułach. Odżywki obejmujące skrzyp, wiesiołek, aloes także nie pozostają bez znaczenia. Poprawiają albowiem krążenie krwi, dzięki któremu cera jest poprawniej ukrwiona oraz odżywiona. Dzienny zegar biologiczny, choć trudno w to uwierzyć, wytycza całkowicie rytm w jakim powinna odbywać się pielęgnacja ciała – tu polecamy lifting powiek. Co zgodność z rzeczywistością sposób nie jest do sprawdzenia w ciągu pracującego tygodnia, jednak można wypróbować go np. w weekend. Organizm aktywizowany biologicznym rytmem będzie łatwiej współgrał i z większą chęcią poddawał się proponowanym mu przez nas zabiegom. Godzina 6, 7 rano to pierwszorzędny moment na orzeźwiający prysznic.

W owym czasie ciśnienie krwi jest obniżone, a oziębła kąpiel znacznie je podniesie. Pomiędzy godziną 7, a 9 odpowiednio jest przystąpić do układania fryzury. Może to zadziwić co poniektóre panie, jednak włosy o tej porze są bardziej podatne. Wczesne popołudnie wyśmienicie nadaje się do nakładania wszelakich maseczek i zrelaksowania po lekkim posiłku. Zabiegi bolesne, czyli woskowanie, depilacja itp. będą mniej przykre, jeżeli wykonamy je między godziną 14, a 15. Właśnie wtedy najwyższy jest poziom endorfin, które powodują, że ból jest przez nas odczuwany znacznie słabiej.

Dodaj komentarz