W jaki sposób odpowiednio wykształcić dziecko? Czy trzeba puścić je do przedszkola?

Dziecko to skarb każdego rodzica. Kiedy maleństwo przychodzi na świat, życie rodziców zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Wszystko jest podporządkowane potrzebom malucha. Aranżowanie pokoiku dla dziecka, wyprawka, pierwsze szczepienia i zakup wszelkich niezbędnych akcesoriów to wydatki, których nie da się ominąć. W szeregu przypadków zdarza się tak, iż nieceniona jest wsparcie dziadków, nie jedynie w sensie materialnym, jednak także opiekuńczym.

Dzisiaj nadzwyczaj trudno o pracę. Nic zatem wątpliwego, że poza radością z posiadania dziecka pojawiają się także obawy związane z urlopem macierzyńskim oraz skomplikowaniami, na jakie spotykają młodzi rodzice. Chociaż sytuacja powoli zmienia się na lepsze, dalszym ciągu pań boja się o swoje stanowiska oraz o to, że kiedy wrócą po urlopie macierzyńskim, mogą stracić pracę. Ostatnio coraz to częściej mężczyźni biorą urlopy edukacyjne oraz pomagają swoim żonom w wychowywaniu dziecka. Do lamusa już odchodzi wizerunek rodziny standardowej, gdzie to tata zarabia a mama absorbuje się domem i edukowaniem dziecka.

Chodzi o to, żeby jak najwięcej czasu dziecko spędziło z rodzicielami i nie musiało wcześnie być pod opieką niani. Dziecko objęte miłością obojga rodziców sprawniej dojrzewa i entuzjastyczniej uczy się innowacyjnych rzeczy. Aktualnie coraz to młodsze dzieci idą do przedszkola. Z jednej kwestii rodzice decydują się na to, ponieważ nie mają już możliwości opieki nad dzieckiem cały czas, z drugiej chodzi o w jaki sposób najwcześniejszy kontakt z równolatkami, poza tymi z „piaskownicy”. Przedszkole to z pewnością znaczący krok dla dziecka. Zaczyna funkcjonować w nowym środowisku, gdzie nie ma już rodzicieli, a zastępują ich panie opiekunki – Różany Ogródek – przedszkole mokotów. Kontakt z pionierskimi kolegami oraz koleżankami, z jakimi dziecko spędza dziś większa część czasu, to też spory stres. Dzieci mają różne osobowości i zapewniają do przedszkola rozmaite przyzwyczajenia. Należałoby niemniej jednak popatrzeć na pozytywy zapisania dziecka do przedszkola.

W szczególe jest to cudowna szansa do pierwszej lekcji niezależności. Do tej pory dziecko było pod opieką rodzicielki lub też babci, dzisiaj jest jednym z wychowanków i ma takie samo położenie, co jego rówieśnicy. Po drugie, potomek uczy się wielu oryginalnych rzeczy, Jest to jego pierwsza szkoła, pierwszy kontakt z różnorodnymi formami edukacji. Śpiewanie, gimnastyka, rytmika, plastyka i coraz to częściej – nauka języka obcego przez zabawę. W przedszkolu nie ma czasu na stagnację. Oddając dziecko pod opiekę dam przedszkolanek rodziciel ma pełne przekonanie, iż jest w solidnych rękach.

Dodaj komentarz