Proste oraz skuteczne uczenie języków obcych

Coraz częściej zdarza się, że ludzie wstępują w tak zwane mieszane związki małżeńskie. Są to związki, w których partnerzy pochodzą z rozmaitych krajów, a w pewnych sytuacjach nawet kultur. W takich małżeństwach, jednakowo jak w każdych innych, w pewnym momencie pojawiają się dzieci. Należałoby wtenczas zadbać o to, aby od początku posługiwały się językami obojga rodziców. W ten sposób wychowamy dzieci dwujęzyczne. Nauka angielskiego lub innego języka rozpocznie się wówczas w sposób naturalny w momencie, w którym dziecko zacznie rozpoznawać poszczególne słowa.

Niemowlę przysłuchuje się dialogom rodziców, reaguje też na to, co się mówi bezpośrednio do niego. Dlatego nauka angielskiego czy polskiego nadchodzi mu w sposób naturalny. Oczywiście pod warunkiem, że w tych dwóch językach porozumiewamy się w domu. Jeśli jedno z rodziców w każdym calu przestaje używać swojej rodzimej mowy, dziecko nie będzie miało szansy sobie jej przyswoić. W wypadku rodzin wielokulturowych nauka angielskiego i polskiego jest szczególnie znacząca. Dzięki niej dziecko będzie mogło bez przeszkód porozumieć się z dalszą rodziną.

Niejednokrotnie zależy nam na tym, żeby nasze dzieci już od najmłodszych lat uczyły się rzeczy, które w późniejszym życiu mogą okazać się zwłaszcza korzystne. Jedną z takich umiejętności jest posługiwanie się językami obcymi. W następstwie tego dbamy o to, żeby nauka angielskiego rozpoczęła się już we wczesnym dzieciństwie.

Oczywiście trzeba w owym czasie dopasować właściwe metody. Nauka angielskiego będzie się w tym przypadku opierać właściwie na zabawie – przetestuj również po angielsku. Kilkuletni malcy powinni przede wszystkim osłuchać się z obcym akcentem, przyzwyczaić do używania dziwnie brzmiących słów.

Nie należy tłumaczyć im zawiłości gramatycznych, albowiem prawdopodobnie oraz tak ich nie zrozumieją. Nauka angielskiego ma polegać poniekąd na powtarzaniu słów rymowanek, uczeniu się angielskich piosenek czy poznawaniu niewielkiej ilości obcych słów. Te z reguły wprowadza się nazywając po angielsku zabawki, którymi wspólnie się bawimy bądź barwy wymagane do pokolorowania obrazka w książce. Jedynie zastosowanie takich metod ma okazję przynieść spodziewane efekty.

Więcej na: po angielsku