Profesjonalne usługi zakładu żałobnego – kiedy tak właściwie poprosić o pomoc?

Śmierć nie zezwala nam wyselekcjonować ani czasu, ani położenia. Wobec tego wielokrotnie zdarza się, iż Polacy umierają poza własnymi domami, niekiedy nawet z dala od kraju. Wielu w ogóle już nie wraca do ojczyzny, do domu, bowiem ich ciała zostają między ogromnymi szczytami górskimi bądź na dnie wodnych akwenów, niemniej jednak większa część ciał można sprowadzić. Rodziny natychmiast przyjmują działania dotyczące sprowadzenia zwłok. Transport zwłok do kraju absorbuje dużo czasu. Zależy to też od okoliczności, w jakich dana jednostka zmarła, wypada uszanować wszelkie procedury oraz ceremoniały obcego kraju. Rodzina zmarłego może nie mieć siły oraz odwagi, by przez to wszystko przejść. Transport zwłok na cmentarz, to nie jedynie transport autem bądź samolotem. To masa formalności, pism, wizyt w placówce konsularnej, kupna specjalnej do transportu trumny. Niemalże każdy cmentarz skrórzewo, który działa na rynku dużo lat, proponuje kontrahentom swoje usługi w aspekcie pomocy załatwienia sprawy sprowadzenia zwłok oraz pochówku. Z taką pomocą, łatwiej jest przejść przez urzędowe sprawy definitywne. Na całym globie, w każdym kraju wynajdziemy groby Polaków, którzy zostali nam na zawsze.

W większości wypadków są to ofiary działań wojennych w rozmaitych krajach, czy też Tobie, jacy tam założyli swoje rodziny oraz już pozostali na obczyźnie, lecz pośród bliskich. Wielu jest jednakże takich, jacy wyjechali na parę dni w kwestiach biznesowych, lub ewentualnie na wycieczkę oraz gdzieś w świecie przyszło im zakończyć swoje życie. Dla rodziny jest to zawsze kolosalną tragedią, ale ostatnią posługę wobec zmarłego należy spełnić – sprowadzić ciało do mieszkania. Transport zwłok na cmentarz jest bardzo powszechny.

Dziś, przede wszystkim duże natężenie odnotowuje każdy zakład pogrzebowy, obsługujący Holandię, Wielka Brytanię, Irlandię i Niemcy – duża grupa Polaków wyjechało tam oczywiście za chlebem. Formalności połączone z wywiezieniem zwłok są podobne w wielu krajach. Najdroższym detalem obsługi takiego zlecenia jest przewóz zwłok do kraju. Tam, gdzie jest to dopuszczalne, używany jest transport samochodowy, jednakowoż w wielu przypadkach wprost konieczny jest przewóz samolotem. W przypadku, gdy jednostka gospodarcza pogrzebowa może przywieźć jednym transportem znacznie więcej zwłok, koszty ulegają obniżeniu.

Dodaj komentarz