Planujesz wakacje? Sprawdź propozycje biur i agroturystyki

Z roku na rok, jak podają dane redagowane przez Polską Izbę Turystyczną, rosną liczby wędrowców zagranicznych odwiedzających skonstruowany przez nas kraj. Świadczy to o zwiększonym zainteresowaniu wędrowców z wielu krajów stworzona przez nas ojczyzną, która przez całe lata dotychczasowego ustroju socjalistycznego była w pewnym stopniu zamknięta przed samowładczym zwiedzaniem przez wędrowców.

Zagraniczni przybysze zwiedzają różnorodne zakątki naszego kraju, kierowani rozmaitą motywacją, jednakże są miejsca, gdzie szczególnie wielu wędrowców co roku przybywa. Do takich punktu na pierwszym miejscu można zaliczyć stolice Małopolski – Kraków, gdzie liczba podróżników przybywających w ciągu roku dawno już przekroczyła milion.

Turyści oczarowani są starym miastem, ilością kościołów i ładnymi kamieniczkami. Niezmiernie wielu także turystów, zwłaszcza z Niemiec, odwiedza nasze Mazury, gdzie z roku na rok powstaje coraz więcej hoteli, portów jachtowych, proponujących usługi na najwyższym europejskim poziomie, z drugiej zapewniającym epokowe wrażenia w przepiekanych krajobrazach. W miarę bogacenia się pojedynczych społeczeństw, wzrasta zainteresowanie turystyką jako taką, ludzie coraz znacznie więcej pieniędzy wydają na wojaże krajoznawcze, spędzanie urlopów poza granicami swojego kraju, dopiero ujawniający się od miarodajnego czasu kryzys gospodarczy w wielu rozwiniętych państwach świata spowodował nieco zahamowanie wojaży turystycznych.

Bardzo popularna od kilkunastu lat jest tak zwana turystyka tematyczna – dla entuzjastów tego typu turystyki kryzys nie jest elementem osłabiającym intensywność wyjazdów – wypróbuj http://ecotravel.net.pl/. Przykładem może być rodzaj turystyki ukierunkowanej na zwiedzanie na przykład średniowiecznych zamków, wielbiciele odwiedzają każdego roku, w miarę posiadanych możliwości pieniężnych, dodatkowych szlaków obejmujących takie zamki. Niezwykle atrakcyjne są szlak zamków położonych w dolinie Loary we Francji, szlak starych zamków położonych w południowej Anglii albo również szlak zamków położonych w środkowej Hiszpanii. W stworzonym przez nas kraju też istnieją tego rodzaju szlaki turystyczne, obejmujące zamki średniowieczne, w pewnych sytuacjach nawet ich ruiny, jak Szlak Orlich Gniazd, obejmujący tego rodzaje budowle na terenie Jury Krakowsko – Częstochowskiej.

Dodaj komentarz