Najwyższy czas na zmianę mebli – szukamy taniej!

Co jakiś czas nęka nas myśl, iż może by coś w mieszkaniu zmienić. Szybki rzut oka na skonstruowany przez nas pokój, od razu widzimy, że przyda się pomalowanie ścian na inny kolor, a jak zmienimy kolor, to przydałyby się pionierskie firanki i zasłony, następnym krokiem powinien być zakup nowego dywanu, oraz tak dalej. A jak już wymyślimy sobie stworzony przez nas nowy – stary pokój, to okazuje się, że meble, które w nim stoją, kompletnie nie pasują do naszych planów. Nie zawsze niemniej jednak zarządzamy takimi finansami, aby sfinalizować wszystko za jednym zamachem. Jak zdobyć szafka łazienkowa z lustrem?

Może się okazać, że po drobnych zabiegach renowacyjnych, nasze dotychczasowe meble w dalszym ciągu zdołają nam służyć. W punktach sprzedaży wynajdziemy dużo środków do renowacji mebli, jakie pozwolą nam na ich odświeżenie, przemalowanie, gustowne postarzenie, zmianę obicia, właściwie to tylko nasza wyobraźnia ma prawo być ograniczeniem dla starych mebli w innowacyjnej odsłonie. Może się okazać, że nasze innowacyjne, tanie meble do pokoju zrobią autentyczną furorę wśród przyjaciół, znajomych oraz rodziny. Kto z nas nie pamięta meblościanek na ogromny połysk, półko- leżanek, politurowanych ław i skajowych puf do siedzenia… W latach, kiedy trudno było zakupić jakieś zajmujące, oryginalne meble, pozyskiwaliśmy to, co udało się wystać w długich kolejkach do sklepów meblowych.

W następstwie tego większość ówczesnych mieszkań była podobnie urządzona, a meblościanki były prawdziwym przebojem, albowiem ilość szuflad, szafek, półek, pozwalała na dokładne uprzątnięcie rozmaitych rzeczy i ubrań, równolegle służyły za barki, biblioteczki i witrynki na kryształowe ozdoby. Były to tanie meble do pokoju, bardzo funkcjonalne. Kiedy nasze punkty meblowe zapełniły się wszelkim dobrem, meblościanki zaczęły znajdywać swoje miejsca na śmietnikach.

Dziś okazuje się, że są firmy, które skupują stare sprzęty meblowe z minionych lat, a po przeróbkach oraz odnowieniu, znajdują one swoich właścicieli, jacy w wielu przypadkach muszą za nie sporo zapłacić. Jeśli posiadamy w domu stare szafki, komody, krzesła, fotele, może poprawniej się zastanowić, czy nie przerobić ich we własnym zakresie, zapewniając sobie tym samym stare, niemniej jednak modne, tanie meble do stworzonego przez nas pokoju.

Dodaj komentarz