Kucyki i warkocze – fryzura, która odmładza

Lato to czas szaleństw, zwłaszcza w modzie i jak najbardziej we włosach. Nareszcie nie musimy ich więzić pod czapkami, opatulać szalikami, możemy wypuścić je na wolność oraz zezwolić na życie własnym życiem. To pora roku, która kusi odcieniami, wywołuje, że mamy więcej odwagi na eksperymenty. Dlatego także jeżeli nawet do tej pory nie należałyśmy w żadnym razie do popleczniczek strojenia głowy, to najważniejsza pora się przełamać oraz pobawić własną fantazją.

Nowoczesna oferta daje tak ogromny wachlarz wyboru, iż mamy w samej rzeczy znaczące pole do popisu. Małe i kolosalne kwiaty, spinki, wsuwki, opaski, kokardy-wszystko jest dozwolone oraz pożądane. I zapewnia idealna wrażenie, z przyciąganiem spojrzeń męskich włącznie. Na topie od paru sezonów jest min. styl romantycznej hipiski. Ta odkrywcza, z lat 60-tych, nosiła żywe kwiaty we włosach, a jej włosy były płaskie oraz bez życia, jak u nimfy. Współczesna ma energię w sobie i na głowie.

Dlatego dla wzmocnienia efektu zalecane jest podkreślenie naturalnego skrętu za pomocą kremu, wysuszenie włosów tuż przy opuszczeniu ich w dół, a w następnej kolejności ich wyszczotkowanie. Wystarczy jedynie prosta opaska z kwiatem i olśniewająca fryzura sezonowa gotowa. Kokardy kojarzą się z beztroskimi latami dziecięcymi, niemniej jednak również z gadżetem, jaki jak bumerang wraca co jakiś czas do świata mody. Przynajmniej raz na parę sezonów robi furorę, w rozmaitych wcieleniach, więcej o tym na witrynie odmładzające fryzury dla 40 latki.

Czasami spotyka się ją w formie ozdoby torebki, na breloku do kluczy lub ewentualnie samochodu, w szeregu przypadków w formie spinki, jeszcze innym wspólnie bezpośrednio na ubraniu. Także fryzjerzy sięgają po nią chętnie, z tym, że jest ona o wiele mniej formalna, aniżeli ta na warkoczach z antycznych czasów. Jako tworzywo preferuje się tiul czy też inne, niezobowiązujące materiały, pozwalające na nieskrępowaną zabawę tworzywem oraz kształtem.

Dekoracje do włosów formie kokard imponują ferią barw oraz obrotnością. Te najprostsze, na jakie pozwolić sobie może każda dziewczyna z gwarancją ładnego efektu, są opaski do włosów. Wolno je nabyć w postaci wieczorowej (ażurowe, metalowe, srebrne, z piórami), jak oraz wersji dziennej, lekkiej i z przymrużeniem oka. Ostatnim hitem są kokardy z włosów, jaki to pomysł wylansowały Lady Gaga oraz Paris Hilton. W internecie udostępnianych jest wiele instruktaży, jak wykonać ją sobie osobiście, można też sięgnąć po gotowe dekoracje z dodatkiem naturalnych włosów oraz już możemy poczuć się jak celebrytka z gazet. Drobna rzecz, a dodaje optymizmu oraz cieszy.

Dodaj komentarz