Karma dla kotów – w jakim miejscu nabywać?

Ludzie od dziecięctwa uczeni są wrażliwości na krzywdę, jaka dzieje się innym, także zwierzakom. Nic w następstwie tego podejrzanego, iż wielu po prostu wzrusza widok bezdomnych i w szeregu przypadków wyglądających na zabiedzone kotów. To kłopotliwe dużo osób, przede wszystkim tych mieszkających w blokach, nie jest w stanie przygarnąć takich zwierząt pod swój dać oraz zapewnić im stosownych warunków do życia.

Mimo to żeby uspokoić własne sumienie czy też po prostu by pomóc biednym czworonogom, postanawiają je nakarmić. W efekcie w ich domach zawsze znajduje się karma dla psa, która jest wysypywana w otoczeniach bloku czy w miejscach, w których bezdomne koty są przeważnie widywane. To smutne takie postępowanie może skończyć się awanturą z innymi sąsiadami. Bo jak nie ulega kwestii bezdomne koty nie przez wszystkich są mile zauważane. I choć to właśnie im ludzie w wielu przypadkach zawdzięczają fakt, że w piwnicach nie ma myszy, dokuczają im hałasy i zapachy kotów przebywających w bliźnim sąsiedztwie bloku. W następstwie tego ludzie ci walczą z tymi, którzy dokarmiają zwierzęta. W dzisiejszych czasach niestety jest tak, iż dużo zwierząt, w głównej mierze psów oraz kotów trafia na ulice.

W szeregu przypadków zwierzęta te są najzwyczajniej w świecie wyrzucane przez swoich dotychczasowych właścicieli, jacy się nimi znudzili bądź najzwyczajniej w świecie już nie mają ochoty się nimi zajmować. Sporo takich zwierząt trafia do specjalnych schronisk. To smutne problem tych instytucji polega przede wszystkim na braku funduszy. Ich działalność opiera się niemal wyłącznie na pracy wolontariuszy, jednakże ciągle warunki panujące w takich schroniskach dla bezpańskich zwierząt są najzwyczajniej w świecie bardzo kiepskie.

Wobec tego instytucje te często proszą o pomoc ludzi o godziwych sercach. Taka pomoc polegać może w głównej mierze na tym, żeby dostarczyć do tej instytucji niezbędne materiały. Może to być sucha karma dla kota czy też pieska, stare koce, dzięki którym zwierzęta nie będą marzły w zimie lub inne potrzebne przedmioty. Naturalnie wsparcie można przekazać także w formie pieniężnej. W takiej sytuacji lepiej jednak upewnić się, iż pieniądze te zostaną używane zgodnie z przeznaczeniem.

Dodaj komentarz