Jakim sposobem środki masowego przekazu, informacje i reklamy oddziałują na konsumentów?

Reklamy rozjuszają, mamią, zachęcają. Jakikolwiek dojrzały bądź co bądź sobie z nimi radzi, starając się do nich odnieść świadomie i odpowiedzialnie. Czy małe dziecko jest w stanie tak samo reagować na wycelowane do niego w środkach masowego przekazu reklamy? Chyba nie do końca jest to dopuszczalne. Każdy program telewizyjny zwrócony do najmłodszych widzów niesie swoje przekazy, reklamy. Legendarne już filmy dla dzieci, zwłaszcza pełnometrażowe kreskówki Disneya spowodowały lawinę ukochanych postaci z bajek w sklepach z zabawkami.

Producenci zabawek reklamowali w mediach pluszaki, księżniczki, roboty, syrenki, klocki – całość, co było nawiązaniem do baśniowych bohaterów. Na ogół, takie zabawki idą dosłownie jak woda, bez względu od swoich cen. Koncerny farmaceutyczne też dostrzegają wśród najmłodszych istotną grupę kontrahentów – w każdej aptece zobaczymy na półkach preparaty, syropki, witaminy dla najmłodszych. Poprawne, barwne opakowania, dołączone gadżety, atrakcyjny wygląd oraz smak, odcienie – wszystko to poparte przekazem medialnym sprawia, iż wiele dzieci zaczyna traktować lekarstwa jako smaczną przekąskę po obiedzie – więcej na witrynie internetowej wiadomości. W jaki sposób tutaj nie kupić marsjańskich witaminek?

Każda jednostka gospodarcza, która rozpoczyna swoją działalność, także ta, jaka prosperuje od lat, chcąc istnieć na dzisiejszym rynku, musi reklamować swoje produkty bądź usługi. Ceny reklam są nadzwyczaj przeróżne, najdroższe są te prezentowanej w telewizji. Wolny czas antenowy jest bardzo kosztowny, a ceny zależą od godziny emisji reklamy i jej wielokrotności. Telewizyjna reklama ma obowiązek być dopracowana w szczegółach, musi mieć swój scenariusz, swoich bohaterów, by być dla widza atrakcyjną i przyciągającą uwagę. Dlatego nie każda firma może sobie zezwolić na swoją prezentację w tego typu środkach masowego przekazu. Reklama w legendarnych tytułach prasowych jest tańsza, jednakowoż jej wadą jest dotarcie do wyznaczonych grup społecznych.

Perfekcyjna jest reklama w internecie. Te środki masowego przekazu bez granic, przyciągają do siebie olbrzymia ilość internautów, jacy wyszukując czegoś dla siebie, właśnie od internetu zaczną poszukiwania. W internecie zobaczymy setki konkurujących ze sobą korporacji o takich samych bądź zbliżonych profilach aktywności. Wypada się w takim razie poprawnie postarać, by nasza reklama była najlepsza i na jak najlepszej pozycji. Mimo obfitej konkurencji, w cyberprzestrzeni odnajdzie się miejsce dla wszelkich – wyłącznie od inwencji reklamodawców zależeć będzie ich powodzenie.

Dodaj komentarz