Jakim sposobem kształcić się przez sieć?

Poprzez czytanie mamy bardziej natężony zasób słów, co zezwala nam komunikować się bez problemów z innymi ludźmi. Wyobraźmy sobie jakbyśmy się czuli, gdyby w trakcie szablonowej rozmowy zabrakło nam najłatwiejszych słów. Na pewno beznadziejnie. To samo tyczy się zręczności pisania. Gigantyczna część polskiego społeczeństwa popełnia wiele błędów podczas tworzenia najłatwiejszych zdań. Są to potknięcia natury ortograficznej, interpunkcyjnej oraz stylistycznej. To kłopotliwe nieraz nie zdajemy sobie sprawy z tego na jak niskim poziomie stoi nasza idealna znajomość języka ojczystego.

A przecież bezustannie mówi się o nauce języków obcych. Czy nie ma w tym pewnego zagrożenia, skoro swojego nie znamy wystarczająco odpowiednio, a chcemy mówić w do głębi obcym języku? Pod warunkiem, że sami włożymy w to nieco wysiłku. Niestety nauczyciel nie nauczy się za nas. Przede wszystkim, właśnie dlatego, że sam to wszystko już wie oraz nie będzie dopuszczalne, by zdał egzamin, maturę czy sztampowy sprawdzian za nas – wskutek tego ćwicz online na witrynie dyktanda.pl. Poza tym należałoby pomyśleć o należącej do nas samodzielności. Nauka i jej pozyskiwanie nie jest niczym złym. Tak samo jak czytanie książek. Przynosi zdecydowanie znacznie większą liczbę plusów niż minusów, o ile takie wolno odszukać. Czytanie rozwija oraz kształtuje naszą idealną fantazje. Wpływa na nasze zmysły oraz pozwala tworzyć światopogląd.

Każdy, kto czyta książki wie jak ważne są marzenia, jakie bez nich nie mogłyby istnieć. Nie bez powodu zaleca się czytanie książek od najmłodszych lat. Naukowcy zdają sobie sprawę z tego jak duży to ma wpływ na dzieci. Dzisiaj niezwykle istotny jest ciągły rozwój i podnoszenie własnych kwalifikacji. W tym również celu zostają wprowadzone różnego rodzaju szkolenia i kursy, z których możemy korzystać wedle własnych potrzeb.

Dodaj komentarz