Jakim sposobem dbać o zęby i jamę ustną? Szczoteczki wsparciem dla każdego

Czyszczenie szczoteczką elektryczną już dawno przestało być symptomem gnuśności oraz bezcelowego komfortu. Badania i stomatolodzy potwierdzają, że czyszczenie elektryczną szczoteczką zębów jest o dużo skuteczniejsze od szablonowych form doglądania o higienę jamy ustnej. Nadrzędnym argumentem, jaki przemawia na pożytek szczoteczek elektrycznych jest prędkość z jaką porusza się główka. Wykonuje ona parę tysięcy ruchów na minutę. Standardowa szczoteczka wypada blado na tym tle. Żeby uzyskać taki sam rezultat standardową metodą szczotkowania, co przez dwie minuty pracy szczoteczką elektryczną, trzeba by było szczotkować przez kilkanaście minut. Prędsze obroty sprawiają poprawniejsze eliminowanie kamienia nazębnego, a także resztek jedzenia. Poprawniej walczą również ze zmorą białych zębów, inaczej osadem z papierosów oraz kawy.

Elektrycznych szczoteczek ma okazję używać każdy. Jeśli jednak mamy problem z dziąsłami, nosimy aparat bądź korony, przed zakupem najlepiej poradzić się dentysty. Pomoże nam przystosować trafną szczoteczkę do naszych pragnień. Dbanie o higienę jamy ustnej wymaga konsekwencji oraz przestrzegania kilku fundamentalnych wskazówek. Jednoznaczną posadą jest mycie zębów po każdym posiłku – tu pomoże oclean.pl, używanie nici dentystycznych, a też regularne przeglądy naszego stanu uzębienia u dentysty. Znaczącym czynnikiem jest wybór typu szczoteczki i sposób szczotkowania. Zbyt twarda szczoteczka i nieprawidłowe ruchy przy szczotkowaniu są w stanie doprowadzić do odsłonięcia szyjki zębów i nadwrażliwości. Są to nadzwyczaj nieprzyjemne przypadłości.

Wpływają o wiele na komfort jedzenia i spożywania płynów, zwłaszcza zbyt gorących lub zanadto zimnych. Jeśli nie mamy czasu na prawidłowe szczotkowanie wtenczas najważniejszym rozwiązaniem kłopotów będzie szczoteczka elektryczna. Większość dostępnych na rynku szczoteczek wykonuje ruchy rotacyjno-oscylacyjne. Tak w związku z tym znika ryzyko, że nieprawidłowym sposobem szczotkowania zniszczymy sobie uzębienie. Poza tym obecnie na rynku większa część szczoteczek elektrycznych jest zaopatrzona w dwustopniową regulację nacisku. Jeżeli mamy delikatne zęby, w owym czasie wybieramy mniejszy nacisk.

Dodaj komentarz