Jakie firanki zakupić do kuchni?

Różnych sposobów upięcia w oknach firan i zasłon jest prawdopodobnie tak samo dużo jak pań domu. Każda dama ma własne triki i metody na to, aby firanki prezentowały się jej zdaniem najpiękniej i stanowiły znaczący detal dekoracyjny w domu. Najczęściej sposobów zawieszania firan uczymy się w domu, od własnej mamy, wspomagając jej w wypełnianiu domowych obowiązków i przekazujemy je potem własnym dzieciom.

Nieraz wolno podpatrzeć zajmujące sposoby upięcia u znajomych w trakcie towarzyskiej wizyty, a potem wykorzystać je u siebie w domu. Najczęstszy dylemat, jaki pojawia się w trakcie większych porządków, w trakcie których myjemy okna i zmieniamy firany, to sprawa, czy zapinać je na gładko, tak by nie powstała najdrobniejsza fałdka czy też zdecydować się na przeróżnego rodzaju marszczenia: drobne bądź obfite. Wszystko zależy od tego, jaki efekt zamiesza się zdobyć – sprawdź firanka. Warto pamiętać, iż marszczone firanki dodają wnętrzu domowego klimatu, jednak optycznie mogą zmniejszać małe i niskie pomieszczenia.

Coraz więcej osób zamiast modnych w ostatnich latach żaluzji szuka innych rozstrzygnięć na dekorację kuchennych okien. Żaluzje są konkretne oraz ładnie komponują się z większością wnętrz mieszkalnych, jednak sztampowe firanki spotykamy w kuchniach równie nieraz. Jest to związane z faktem, iż odpowiednio dobrane firanki powodują, iż kuchnia nabiera niezmiernie przytulnego, ciepłego charakteru. Białe, ozdobione falbankami oraz pełnymi wdzięku wzorkami firaneczki jednoczą się z domem rodzinnym oraz sielankowymi obrazkami domków rysowanymi przez dzieci dla swoich mam.

Należy oczywiście pamiętać o tym, iż kuchnia to pomieszczenie, w którym dużo się dzieje, w następstwie tego każda ozdoba okienna będzie się brudzić znacznie prędzej. Niekoniecznie także firanka kuchenna musi sięgać podłogi. Wystarczy długość do parapetu lub nawet tylko do połowy okna. To wystarczy, aby atmosfera kuchni stała się rodzinna oraz pełna miłych skojarzeń. Można się również zdecydować na atrakcyjną zazdrostkę. Wiele zależy od fantazji i gustu i wystroju kuchni.

Dodaj komentarz