Jak wszczepia się implanty zębowe?

Coraz to więcej ludzi w swoim uzębieniu ma pewne ubytki. Jeżeli pracujemy cały czas wśród klientów, to takie ubytki trzeba jak najszybciej uzupełniać. Nawet jeżeli praca nie jest nieustannie powiązana z drugą osobą, to niemniej jednak należałoby jest uzupełnić taki ubytek chociażby dla własnego komfortu. Jest aktualnie dużo sposobów na uzupełnienie uzębienia. W ostatnim czasie coraz to popularniejszy staje się implant.

Niekiedy nie zdajemy sobie sprawy z tego, że to, że deficyty uzębienia będą prędko uzupełnione, to będzie miało to wielkie znaczenie dla całej jamy ustnej. Jeżeli brak będzie tego uzębienia, to, doprowadzi to w niedługim czasie do utraty następnych zębów. Na domiar tego jeżeli brak jest zębów, to będą one przemieszczać się na sąsiednie i nastąpi nim kości. To z tych powodów, w ostatnim czasie nastąpił rozwój metod, wiodących do uzupełniania ubytków. Jednym z nich jest protetyka na implantach. Głównym założeniem jej jest przywrócenie funkcji narządów żucia przez przywrócenie utraconych tkanek. W Polsce jest już wiele gabinetów dentystycznych, które absorbują się implantologią, proponując implanty.

Niezwykle wiele w ostatnim czasie możemy usłyszeć na temat implantologii. Niektórzy zastanawiają się czym ona się zajmuje. Jest to nic innego jak nauka, której zadaniem jest uzupełnianie ubytków uzębienia, za pomocą wszczepienia implantu oraz przytwierdzeniu do niego zęba, za pomocą szczególnego łącznika. Implanty stomatologiczne można wykorzystywać zarówno w wypadku braku jednego zęba, jak także oraz wszystkich. Także można go zastosować w sytuacji kiedy tak właściwie organizm ludzki pacjenta, nie toleruje jak w największym stopniu legendarnej metody uzupełniania uzębienia jakim jest proteza.

W wielu przypadkach zastanawiamy się, czy każdy może poddać się wszczepieniu implantom. Odpowiedź tutaj jest niezmiernie prosta – nie. Tak jak w każdej innej dziedzinie stomatologii, tak i tutaj panują miarodajne warunki. W szczególe pacjent musi posiadać ukończone 18 lat. Z jakiej przyczyny? Dopiero wtedy ma gruntownie rozwiniętą tkankę kostną. Też wiek górny jest ograniczony. Nie wolno wszczepiać implantów pacjentom, którzy mają skończony 65 rok życia. Poza tym osoby, które cierpią na niektóre choroby, nie mogą poddać się takiemu zabiegowi.

Dodaj komentarz