Jak walczyć z ostrymi promieniami słonecznymi? Markizy pomogą

Nadciąga lato, a wspólnie z nim upały. Ogromne temperatury są wybitnie uciążliwe przede wszystkim dla dzieci i ludzi starszych. Słońce zaglądające do naszych gniazdek powoduje wzrost temperatury w obrębie. Wolno tego uniknąć instalując markizy w oknach. Do doboru jest całkowita gama takich zabezpieczających żaluzji. Zewnętrzne i wewnętrzne, materiałowe oraz drewniane. Twórcy proponują także markizy indywidualne, produkowane na wyjątkowe zamówienie. Najlepsze na upały będą markizy zewnętrzne, jakie nie przepuszczają światła słonecznego. To kłopotliwe w owym czasie w mieszkaniu jest wybitnie ciemno. Innymi akcesoriami są markizy zaciemniające – markizy wrocław. One także nie przepuszczają światła słonecznego, jednakowoż w mniejszym stopniu niż markizy zewnętrzne. Markizy zaciemniające zrobione są z podgumowanego materiału, w następstwie tego do tego nie trwonią gorącego powietrza.

Dzięki temu w mieszkaniu nawet podczas upałów jest chłodno. Materiał, z jakiego są one wykonane można czyścić wilgotną ściereczką. To pozwala na długie lata owocnego oraz rozkosznego użytkowania. Pośród dużej grupy sposobów zasłaniania okien najpopularniejszym są zasłony z materiału. Dawniej ciężkie, w ekstrawaganckich barwach czerwieni oraz zieleni, dzisiaj dostępne są w najróżniejszych formach. Łatwe zasłony czy fantazyjne dekoracje, nie zasłonią okna tak porządnie jak markizy materiałowe. Do wyboru jest kilka rodzajów takich markiz. Najprostszymi są tekstylne w kasecie lub ewentualnie na drążku sterowanym łańcuszkiem.

Można je zakupić w sklepach z firanami czy w marketach z takim asortymentem. Droższe, lecz bardziej porywające są markizy podnoszone, wykonane na szczególnych mechanizmach. Mowa tu o rzymskich, weneckich lub austriackich. Ich należność zawiera cenę mechanizmu, a również typu tkaniny, z jakiej markizy są uszyte. Ważne jest, aby była przyzwoicie wytrzymała na podnoszenie, podczas jakiego działa mechanizm sterujący. Poza tym linki mogą taki materiał przecierać, więc dobranie jego parametrów jest kwestia priorytetową. W wypadku markiz rzymskich lub weneckich w cenie zawarta jest też tzw. robocizna, innymi słowy usługa ich szycia.

Dodaj komentarz