Jak technologia zmieniła sposób działania odkurzaczy?

Nowoczesne odkurzacze stają się coraz bardziej zautomatyzowane, zapewniając tym samym wygodę i skracając czas sprzątania. W przeciwieństwie do przeszłości, kiedy odkurzacze były głównie hałaśliwe i nieporęczne, obecnie stały się lepsze i inteligentniejsze.

Wprowadzenie technologii takich jak łączność WiFi (News – Alert) i Bluetooth, samoczyszczenie, filtracja antyalergenowa, technologia cyklonowa, sterowanie za pomocą smartfona, a także unikalne wzornictwo, które sprawia, że odkurzacze nie zatykają się włosami, znacząco zmieniło sposób działania odkurzaczy.

Dzięki najlepszym markom, nieustannie pracującym nad ulepszaniem tych urządzeń gospodarstwa domowego, właściciele domów mogą zapewnić sobie sprzątanie pomieszczeń bez większego wysiłku. Tutaj, chcielibyśmy pokazać Wam niektóre postępu, które mają miejsce w świecie odkurzaczy, aby ułatwiać sprzątanie.

Technologia Anti Hair Wrap

Włosy są nieodłącznym elementem każdego domu i wszyscy wiemy, jak bardzo denerwują osoby, które utknęły w odkurzaczu. Z czasem włosy mogą powodować poważne problemy w pracy urządzenia, ponieważ ciasno owijają się wokół rolki szczotki, znacząco wpływając na jego wydajność. Dlatego producenci urządzeń domowych, pracują nad technologią zapobiegającą owijaniu się włosów. Najnowsze modele wyposażone są w zaawansowane, zmotoryzowane szczotki, które są zaprojektowane tak, aby radzić sobie z włosami i zabrudzeniami w ciasnych przestrzeniach.

Marka Shark wprowadziła technologię, która aktywnie usuwa włosy z wałka szczotki, dzięki czemu nie musisz już męczyć się z ich ręcznym usuwaniem. Ponadto, unikalna osłona włosia i grzebienie w produktach Shark zostały zaprojektowane tak, aby oddzielać i usuwać włosy z urządzenia, pozostawiając jego szczecinę wolną od plątaniny.

Wydajność bezprzewodowa

Przewody zawsze stanowiły problem dla właścicieli domów, którzy uwielbiają utrzymywać swoją przestrzeń w czystości. Albo przewody odkurzaczy ulegają uszkodzeniu w wyniku regularnego użytkowania, albo się plączą, utrudniając sprzątanie.

Teraz jednak to już przeszłość, ponieważ odkurzacze bezprzewodowe są w stanie pracować do 30 minut na jednym ładowaniu. W wielu przypadkach wystarczy wrzucić odkurzacz do stacji dokującej montowanej na ścianie, a on sam się naładuje, trzymając go z dala od wzroku innych osób.

Filtracja HEPA

Wszyscy znamy te nieporęczne odkurzacze, które potrzebowały worków jako medium filtracyjnego. Musiałeś otwierać worki, aby sprawdzić, czy w środku znajduje się kurz, dzięki czemu wiedziałeś, że urządzenie działa zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Jednak technologia się zmieniła i używanie tych tradycyjnych odkurzaczy może powodować problemy zdrowotne, zwłaszcza jeśli ktoś z domowników ma problemy z oddychaniem.

W tym miejscu z pomocą przychodzi filtracja HEPA. Jest to, jak dotąd, najbardziej znana technologia filtrowania w nowoczesnych odkurzaczach. Filtry te są zaprojektowane tak, aby zatrzymywać nawet najmniejsze cząsteczki (99,97 procent cząsteczek o wielkości 0,3 mikrona), które mogą być łatwo pozostawione przez zwykłe odkurzacze.

Technologia Cykloniczna

Jak sama nazwa wskazuje, sprawia ona, że odkurzacz działa jak cyklon. Mówiąc prościej, odkurzacz działa podobnie do tego, jak pralka usuwa plamy z ubrań. Technologia cyklonowa pozwala odkurzaczom usuwać brud i kurz z powietrza, które zbiera podczas sprzątania. W najnowszych modelach Dyson zastosował technologię ponad 14 cyklonów, które generują siłę ponad 79 000 g do wyrzucania mikroskopijnych cząsteczek. Oznacza to, że może on nawet wyłapywać bakterie z powietrza lub powierzchni.

Tak więc, Twój odkurzacz nie tylko zasysa brud i kurz z podłogi, ale wykorzystuje siłę odśrodkową, aby umożliwić Ci oddychanie świeżym i zdrowym powietrzem.

Konwertowalny design

Odkurzaczem nie tylko sprzątasz podłogę, ale chcesz również dotrzeć do górnej części zasłon, aby usunąć z nich kurz, a do tego dochodzą jeszcze schody. Technologia Convertible Design ułatwia sprzątanie całej przestrzeni bez dodatkowego wysiłku. Większość nowoczesnych odkurzaczy wyposażonych jest w technologię „convertible design”, która pozwala użytkownikom na korzystanie z odkurzaczy w różnych trybach, takich jak tryb pionowy (do czyszczenia podłóg) lub tryb unoszenia (rozszerzenie możliwości sięgania po wszechstronność nad podłogą).

Cyfrowy wyświetlacz kontrolny

Co powiesz na zaawansowany cyfrowo wyświetlacz na odkurzaczu, który opisuje wszystko, np. pozostały czas pracy, raport o zablokowaniu, tryb czyszczenia, przypomnienie o konserwacji filtra itp. Do tego właśnie służą cyfrowe wyświetlacze kontrolne. Teraz nie musisz sięgać do przycisków ręcznych, aby sprawdzić, który tryb jest ustawiony i jakie są inne funkcje, ponieważ wyświetlacz będzie wszystko opisywał nawet podczas sprzątania powierzchni. Firma Dyson zastosowała tę technologię w swoich odkurzaczach i umieściła ekran na górze, dzięki czemu wszystko jest dobrze widoczne.

Łączność Wi-Fi i smartfonów

Gdy mówimy o inteligentnych odkurzaczach, warto wspomnieć o udziale funkcji łączności WiFi ze smartfonem. Jest ona najbardziej dostępna w odkurzaczach robotycznych, które są w stanie samodzielnie sprzątać. Podłącz odkurzacz do WiFi, a następnie do swojego smartfona, aby sterować nim z wygodą w jednym miejscu, podczas gdy urządzenie dociera do każdego zakątka Twojego lokalu. Zaangażowanie funkcji Voice Command przenosi wygodę na wyższy poziom, umożliwiając użytkownikom sterowanie odkurzaczami za pomocą głosu. W prostych słowach, można nakazać urządzeniu rozpoczęcie lub zakończenie sprzątania z dowolnego zakątka domu.

Najnowsza technologia ułatwia właścicielom domów sprzątanie dzięki wysoce zaawansowanym i sprawnym odkurzaczom. Możesz dokonać właściwego wyboru z funkcji, które przyciągają cię, aby Twoje życie lepiej, wygodniej i lepiej.

Przeczytaj więcej na https://www.super-nowa.pl/wiadomosci-cat/art-odkurzacz-bezprzewodowy-czy-to-dobry-pomysl-,12947#tresc

Dodaj komentarz