Jak działa i kiedy tak właściwie skorzystać – informacje o botoksie

Jest to jedna z najbardziej znanych metod eliminowania zmarszczek mimicznych. Bazuje ona na wstrzykiwaniu w wskazane miejsca twarzy niewielkich dawek preparatu. Z reguły jest wstrzykiwane w górne części twarzy i w okolicach ust. Bazuje to na tym, że na pewien czas paraliżuje mięśnie, w rezultacie czego cera w tym miejscu nie marszczy się. Ma jakby napełnić miejsce, w którym uformowała się zmarszczka. Jest również wykorzystywany jako wypełnianie w celu podniesienia ust.

Dziś coraz częściej stosuje się jad kiełbasiany. Jest to jedna z części medycyny estetycznej, botoks jest wykonywany w gabinetach lekarskich i nie żąda anestezje – przetestuj Botox Kraków. Nie powinny go stosować kobiety w ciąży, jak oraz osoby z schorzeniami układu nerwowego oraz sercowego, a też z chorobą mięśni. Będzie to zabieg chwilowy oraz należy go regularnie powtarzać. Iżby nie posiadać jakichkolwiek skutków ubocznych, warto chodzić do renomowanych gabinetów lekarskich, w których zabieg pozostaje wykonany przez należytego specjalistę.

Będzie to jeden z na ogół wykorzystywanych zabiegów, a zarazem jeden z w największym stopniu przyjaznych sposobów na pozbycie się zmarszczek, chociaż trzeba pamiętać, że zabieg ten nie jest trwały oraz powinien być regularnie próbowany. Dzisiaj niezwykle kultowym sposobem na poprawę designu jest medycyna estetyczna.

Najpopularniejszy w zeszłych latach stał się zabieg wstrzyknięcia toksyny botulinowej.

Egzekwuje się go, w celu zredukowania uciążliwych oraz dokuczających zmarszczek mimicznych, by skóra na twarzy była ujędrniona oraz prosta. Botox stosowany jest również w leczeniu zaburzeń mięśniowych, u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym. W obu przypadkach lek działa tak samo, czyli hamuje przewodnictwo nerwowo – mięśniowe, co prowadzi do całkowitego lub częściowego rozluźnienia mięśnia. Działanie botoxu inauguruje się po około 36 godzinach od wykonania zabiegu, a trwać może nawet do 3-4 miesięcy. Trzeba zaznaczyć, że po leczeniu mogą wystąpić efekty uboczne, takie jak chwilowa bolesność mięśnia, czy ból w miejscu wstrzyknięcia. Przybierają one niemniej jednak delikatny charakter i są krótkotrwałe.

Dodaj komentarz