Jak dużo kosztują szkolenia AFF? Skoki ze spadochronem dla każdego

Całość szkolenia nie bazuje na samym skakaniu, nie jest tu przekazywana tylko wiedza wygodna. Szkolenie mieści sporo torii, na jakiej oparte są skoki spadochronowe – przetestuj SkokiZielonaGora.PL – Skok ze Spadochronem. Wszystkie kursy przeprowadzane są odnośnie wysokości 3, a również 4 tysięcy metrów nad poziomem morza, z jakiej dokonywane są skoki z aeroplanu. Spadochron, jaki jest tutaj używany nosi nazwę fruwające skrzydło, a oznacza to, że otwiera się on samoczynnie tuż po wyskoczeniu z samolotu. Nie są to skoki w tandemie, wobec tego asekuracja od samego początku jest niesłychanie ważna. Z reguły czas luźnego spadania określony jest jako 45-50 sekund. Pełne szkolenie AFF mieści siedem skoków. Pomiędzy pierwszym, a trzecim skokiem student jest już zabezpieczony przez dwóch innych instruktorów. Kiedy dochodzi do skoków numer cztery, aż do ostatniego siódmego, asekuruje już jedynie jeden instruktor.

Wszelkie czynności ze strony instruktorów są wykonywane ogromnie sumiennie, z najogromniejszą dbałością o bezpieczeństwo ucznia i porządne przygotowanie. Opłata kursu monitorowania czasu powolnego spadania wynosi, w zależności od aeroklubu, który go prowadzi, około parę tysięcy złotych. Suma ta nie zawiera pozycji skoki w tandemie, jednakże gwarantuje zarówno kurs praktyczny, jak i teoretyczny, w jakich to zawarte jest również istotne zaznajomienie studenta z aerodynamiką spadochronowej czaszy.

Bardzo znaczącą częścią jest również istotne wyjaśnienie sposobu, w jaki działają urządzenia, które inicjują zapasowy spadochron, jakiego system koordynacji nazywany jest Cypres oraz umożliwia on kompletną kontrolę parametrów lotu skoczka i otworzenie spadochronu zapasowego w najodpowiedniejszym czasie w wypadku, kiedy newralgiczny spadochron nie został otwarty, bez względu na powód. Skoki spadochronowe to nie wyłącznie gigantyczna przyjemność, jednak też kolosalna odpowiedzialność. Kurs wyjaśnia także dokładnie technologię lądowania na czaszy spadochronu, a także całego lotu, co jest nadzwyczaj ważne dla osób nowych, jak oraz tych, jakie pragną ciągnąć w przyszłości skoki spadochronowe.

Dodaj komentarz