Holokaust i wojny – gdzie wypatrywać informacji?

W historii świata działo się niezmiernie dużo, również w aspekcie przydatnym dla ludzi jak oraz niestety nie. Konflikty istniały niegdyś i będą istniały zawsze, jednak zadaniem ludzi jest rozwiązywać spory jeszcze nim przybiorą one niezwykle niebezpieczną formę, rozwijając się tak wybitnie, że nie da się już cofnąć i ucierpi na tym wielu niewinnych – wojnę. Takich sytuacji bywało w przeszłości dużo, Polacy i Żydzi zdają sobie sprawę z tego o tym doskonale – co roku bowiem „świętujemy” zwieńczenie wojen światowych, które pozostawiły na wielu z nas wielkie piętno. Wojna to bezwzględność, jakiego należy się wystrzegać z całych sił.

Wszyscy, jacy przeżyli wojnę zdają sobie sprawę z tego co ona świadczy i kiedy tylko jest to dopuszczalne zachęcają do rozwiązywania dowolnych sporów w sposób humanitarny oraz przede wszystkim rozmową, a walki pozostawić jako bezwarunkową broń, ostateczną ostateczność. Pamiętamy także o obozach koncentracyjnych, które były wprost brutalnym następstwem II WŚ – więcej o tym wolno przeczytać na domenie internetowej Majdanek, w jakim miejscu odnajdują się wiadomości o rzeczowych obozach, komendantach i historii wojennej. Niestety dzisiaj nie wszelkie kraje słuchają rad osób, jakie przeżył wojnę, bywają nawet tacy, jacy wyraźnie pasjonują się wojną i oczekują na jej wybuch, co jest po prostu szalone.

W wielu państwach bezustannie trwają wojny, formułowane wielokrotnie mianem wojny domowej, siejąc spustoszenie i pozostawiając miasta w zgliszczach czy też raniąc ludzi, nie jedynie psychicznie jakkolwiek i fizycznie, Te wojny nijak się jednak mają do wojen z jakimi mieli do czynienia Polacy. Kiedy tak właściwie Hitler wkroczył do Polski, zaprzątając ją i napierając na Rosję, prowadząc z nią wojnę, znaleźliśmy się w centrum piekła, nie mogąc wydostać się z niego latami. Dalej znajdowane są rozmaite pozostałości po tych czasach, począwszy od różnorodnych dokumentów, poprzez osobiste rzeczy żołnierzy, oficerów czy cywilów, aż do budynków, muzeów w obozach koncentracyjnych czy sekretnych miejsc, w jakich chwały się władze niemieckie.

Dodaj komentarz