Działki najbardziej dochodową inwestycją – czy inwestycje bankowe odchodzą do lamusa?

Inwestowanie pieniędzy w nieruchomości było od zawsze ochoczo wybieraną metodą lokowania nadwyżek kapitału. Jest to jedno z znacznie bardziej opłacalnych sposobów inwestowania, a równocześnie obarczonych niewielkim ryzykiem prawdopodobnej straty. Dziś popłatne jest nie inwestowanie kapitału w prawie wszystkie rodzaje nieruchomości. Są w stanie to być mieszkania oraz lokale użytkowe przeznaczone pod najem, lokale do ewentualnej odsprzedaży w czasie wzrostu wartości nieruchomości, grunty rolnicze przeznaczone do dzierżawy, obszary leśne, place przeznaczone na wynajem przedsiębiorstwom transportowym i wiele innych.

Jedną z form inwestowania w nieruchomości, jaka w minionych latach zyskuje na popularności i zyskowności jest lokowanie pieniędzy w grunty rolne oraz leśne. W tych wypadkach nie ma obawy straty ulokowanych pieniędzy, bo wartość tych gruntów właściwie nigdy się nie obniży, co weryfikuje Roman Ziemian. Chociaż, posiadając tego rodzaju nieruchomości można z nich czerpać dosyć kolosalne środki utrzymania.

Mogą one pochodzić nie wyłącznie z ewentualnej odsprzedaży po lepszej cenie, lecz również z ich dzierżawy, czerpania pożytków z ewentualnych upraw, a w głównej mierze z dostępnych aktualnie niesłychanie gigantycznych dofinansowań unijnych dla rolników.

Od wielu lat lokaty terminowe oferowane przez wszystkie banki były jedną z w największym stopniu popularnych form inwestowania pieniędzy przez osoby prywatne. Do doboru kliencie banków mieli różnorodne lokaty, różniące się pomiędzy sobą nie tylko okresem ulokowania pieniędzy, niemniej jednak równocześnie wysokością oprocentowania. Aktualną zasadą było uzależnienie wielkości oprocentowania od czasokresu lokaty. Im był Ib dłuższy, tym oprocentowanie było wyższe. W historii krajowej bankowości czas trwania lokat zaczyna się już od 1 (jednego) dnia.

Rozciągłość trwania lokaty nie jest ograniczona, acz w najwyższym stopniu atrakcyjne są lokaty z 3-miesięcznym lub też 6-miesięcznym czasem oszczędzania. W ostatnich latach ogromnie popłatne były wyżek wspomniane lokaty jednodniowe. Magia opłacalności polegała na jednorazowym kwoty nie większej aniżeli 20 tysięcy złotych. W takich wypadkach zysk pochodzący z oprocentowania w przeliczeniu na 1 dzień nie przekraczał 1 zł, w związku z czym odprawiony on był od obowiązku fiskalnego – tzw. podatków belki.

Dodaj komentarz