Dlaczego powinieneś kupić rower elektryczny?

Rower elektryczny to świetna inwestycja, a oto dlaczego:

Rower elektryczny to świetna inwestycja, i to nie tylko z powodów ekologicznych. Są one łatwe w prowadzeniu, dają wiele radości, a w dłuższej perspektywie są bardzo opłacalne.

Rowery elektryczne są dostępne w dobrej cenie

Z naszego doświadczenia wynika, że ceny dobrej jakości rowerów elektrycznych zaczynają się od około 1 500 USD / 1 000 GBP / 2 000 USD. To spora inwestycja (znacznie większa niż w przypadku równoważnego roweru nieelektrycznego), ale jeśli weźmie się pod uwagę, ile podróży samochodem zastąpi ostatecznie taki rower, cena ta nie wydaje się już tak zniechęcająca. Rowery elektryczne są dość proste i tanie w utrzymaniu (więcej na ten temat później), a ponadto można zaoszczędzić sporą sumę na paliwie i opłatach parkingowych, a potencjalnie także na podatku i ubezpieczeniu. Zobacz ekologiczne rowery elektryczne.

Możesz kupić tańszy rower elektryczny na Amazonie, ale wybór droższego modelu od uznanego producenta ma kilka zalet. Po pierwsze, jeśli kupujesz rower lokalnie, a nie importujesz go tanio, możesz być bardziej pewny, że będzie on spełniał normy bezpieczeństwa obowiązujące w kraju, w którym przebywasz.

Na przykład, w Wielkiej Brytanii rowery elektryczne mogą osiągać maksymalną prędkość 15,5 mph przy włączonym silniku. Rowery importowane z zagranicy i sprzedawane przez nieautoryzowanych dealerów mogą przekraczać ten limit, co może prowadzić do kłopotów z prawem.

Zakup roweru od uznanej marki oznacza również, że będziesz chroniony gwarancją i być może skorzystasz z innych udogodnień, takich jak zniżki na ubezpieczenie i akcesoria bezpieczeństwa.

Inną wadą taniego roweru elektrycznego może być zastosowanie części niskiej jakości, co może być bardzo niebezpieczne. Wahamy się przed poleceniem roweru elektrycznego, w którym zastosowano hamulce zaciskane zamiast tarczowych, na przykład ze względu na większe prędkości i siły. To po prostu nie jest warte ryzyka.

Rowery elektryczne są łatwe w prowadzeniu

Jazda na rowerze elektrycznym to bułka z masłem, nawet łatwiejsza niż na zwykłym rowerze. Niektóre z nich, takie jak Cowboy 3, nie mają w ogóle przerzutek ani regulacji prędkości. Wystarczy włączyć rower i rozpocząć jazdę: rower automatycznie określi poziom wspomagania na podstawie siły nacisku na pedały. Rower elektryczny Cowboy nie posiada również przerzutek, dzięki czemu jazda na nim jest jeszcze łatwiejsza niż na rowerze konwencjonalnym.

Inne rowery elektryczne oferują wybór ustawień mocy, do których można się dostosować podczas jazdy. Zazwyczaj odbywa się to za pomocą pokrętła, które można łatwo dosięgnąć kciukiem bez zwalniania kierownicy. W ten sposób w ciągu kilku minut będziesz gotowy do jazdy.

Niektóre rowery elektryczne oferują dodatkowe funkcje. Zostaną one dokładnie wyjaśnione w instrukcji obsługi dołączonej do roweru, więc nie ma powodów do obaw.

Rowery elektryczne to świetne rozwiązanie dla osób, dla których jazda na tradycyjnym rowerze jest uciążliwa ze względu na ograniczoną mobilność. W związku z tym dobrze jest widzieć, że wielu producentów podejmuje inicjatywę wprowadzenia ram typu step-through, które są łatwiejsze w montażu i demontażu.

Istnieją rowery elektryczne na każdy teren

Większość rowerów elektrycznych jest przystosowana do jazdy po mieście, ale jeśli lubisz jeździć po szlakach i błotnistych drogach, to istnieją rowery przystosowane do tego stylu jazdy.

Rowery szutrowe, takie jak Ribble CGR AL e, są przeznaczone do jazdy po nierównych ścieżkach, a pełnoprawne elektryczne rowery górskie, takie jak Specialized Levo, mogą poradzić sobie z prawdziwą jazdą terenową (co jest szczególnie przydatne podczas zjazdów, które odbierają pot z początkowego podjazdu).

Jak w przypadku każdego roweru, ważne jest, aby po skończonej zabawie wyczyścić swój terenowy rower elektryczny, zwracając szczególną uwagę na elementy elektryczne. Unikaj używania myjek ciśnieniowych do czyszczenia rowerów elektrycznych; choć większość z nich poradzi sobie z deszczem i mokrymi bryzgami, nie są one zazwyczaj przystosowane do czyszczenia strumieniem pod wysokim ciśnieniem. Dla bezpieczeństwa, przed przystąpieniem do czyszczenia sprawdź instrukcję obsługi roweru.

Jeśli chodzi o rodzaj dróg i szlaków, z których możesz korzystać, to w dużej mierze zależy to od lokalnego prawa w Twoim miejscu zamieszkania. Ogólnie rzecz biorąc, rowery elektryczne, na których nie można jeździć bez obracania pedałami (znane również jako pedeleki), są klasyfikowane jako rowery pod warunkiem, że nie przekraczają określonego limitu prędkości. Można nimi jeździć po tych samych trasach.

Przepisy różnią się jednak, więc sprawdź przepisy obowiązujące w Twojej okolicy, aby dowiedzieć się, czy będziesz mógł zabrać swój rower elektryczny na preferowane przez Ciebie trasy.

Podsumowanie

Jak widzisz rowery elektryczne są zwykłymi rowerami tylko mają dodatkowo napęd, który w krytycznych sytuacjach pomaga Ci pokonać trudne trasy. To świetny sprzęt dla każdego!

Dodaj komentarz