Coaching w jednostce gospodarczej oraz dziennym życiu

Coach, czyli indywidualny trener, jest odrobinę jak psychoanalityk. Jest doradcą, nauczycielem, opiekunem własnego klienta, ale nie mówi co wypada czy należy zrobić, oczekuje takiej odpowiedzi właśnie od klienta. Każdy z nas potrzebuje umysłowego wsparcia w wielu dyscyplinach życia. Coraz to częściej, ludzie egzystujący szybko, usilnie, odczuwają stany stresowe, lękowe – przede wszystkim nieraz takie stany psychiczne występują u ludzi, których zadaniem jest podejmowanie znaczących decyzji, odpowiedzialnych za znaczące zespoły robotników, inaczej u ludzi będących na stanowiskach kierowniczych. Coaching, wychodzi na przeciwko takim stanom, pomagając kontrahentom odszukać dawnego siebie w codziennym życiu, zmotywować do prawidłowych działań i reakcji – sprawdź Coach Elżbieta Jezierska – life coaching. Na razie, coaching można określić paranauką – nie ma jeszcze naukowych podstaw tej sfery. Wydaje się tylko, że jest sprawą czasu obsługiwanie naukowe coachingu dla potrzeb psychologii stosowanej.

Jeśli jest zapotrzebowanie na coaching, to znaczy że jest on ludziom przydatny. W życiu dopada nas wiele stresowych sytuacji – problemy rodzinne, zmiana pracy, stanowiska, zmiana zespołu, niepowodzenia na przeróżnych płaszczyznach. Jedni sobie świetnie radzą, goszczą wyzwania, przystosowują się bez problemów do innowacyjnych sytuacji, innych dopada stres połączony z wiarą w niepowodzenie. Co w takiej sytuacji uczynić?

Najodpowiedniej byłoby posiadać obok siebie takiego anioła stróża, który pomoże nam odebrać wiarę w siebie, natchnąć nadzieją i zademonstrować przyszłość w ciepłych kolorach. Na przeciw takim życzeniom wychodzi coaching, dostajemy osobistego trenera, który trochę w jaki sposób psychoanalityk wyciąga z nas wiadomości nawet z dalekiej przeszłości, starając się dociec, co przyczyniło się do naszego załamania. Mogą to być różne, nawet błahe dla nas incydenty z życia zawodowego, osobistego, które mimo woli niezwykle na nas wpłynęły. Prywatny trener, innymi słowy coach, będzie nas wspomagał, zachęcał, motywował, ale nie udostępni nam odpowiedzi na zapytanie co dalej. Tej odpowiedzi powinniśmy poszukać sami.

Dodaj komentarz