Co kupić – złotą, czy srebrną biżuterię?

Dodatki do ubrań mają długą historię. W wielu muzeach można ujrzeć, jak wyglądały dawne dekoracje. Obecnie nie wyobrażamy sobie życia bez biżuterii. Co to tak rzeczywiście jest? Biżuterią nazywamy drobne wyroby złotnicze lub ewentualnie jubilerskie. Przygotowywane są z kamieni wytwornych, bursztynu, a też szkła czy tworzyw chemicznych.
Nosimy biżuterię, bo każdy chce wyglądać niebywale. Trudno samym ubiorem wyrazić pełną swoją osobowość. Niepowtarzalnym dodatkiem do nawet przeciętnego stroju jest właśnie biżuteria. Mamy prawo założyć nawet niewielkie kolczyki srebrne by wyróżnić się z tłumu. Każdy ma własny ulubiony rodzaj tych ozdób. Dla kobiet mogą to być właśnie klipsy czy naszyjniki, bransoletki, pierścionki. Co poniektóre panie upodobały sobie markowe broszki przypisane do bluzek czy sweterków. Panowie zaś gustują w atrakcyjnych zegarkach i spinkach do ściągaczy koszul.
Nie wszyscy jednakże lubią ozdabiać swój strój srebrnymi bądź złotymi świecidełkami. Młodzież preferuje biżuterię plastikową czy etniczną. Niektórzy idą w kierunku ekologii, propagując noszenie drewnianych ozdób. Kiedy tak właściwie zdecydujemy się jednak na schematyczne ozdoby z metali szlachetnych, skonstruowany przez nas wybór oraz tak nie będzie nazbyt prosty. Sklepy jubilerskie proponują szeroką gamę szykownych produktów. Najtańsza biżuteria srebrna kosztuje kilkanaście złotych.
Może być nawet przystrojona kolorowym kamieniem bądź też cyrkonią. Złoto jest znacznie droższe. W minionym czasie niebywale przybrało na wartości, w takim razie stało się kruszcem niemal ekskluzywnym i nieliczni są w stanie sobie zezwolić na posiadanie złotej biżuterii. Jeśli pragniemy kupić kolczyki, należałoby wybrać naturalnie te wykonane ze srebra lub ewentualnie złota – przetestuj producent biżuterii srebrnej. Inne metale są w stanie wywoływać uczulenia.
Poza tym taka ozdoba wygląda niesłychanie elegancko i pasuje również do powszednich ubrań jak i do strojów o wiele bardziej luksusowych. Wielokrotnie trudną decyzją jest kupowanie obrączek i dylemat: srebro czy złoto nie zezwala małżonkom wybrać słusznych ozdób. Możliwe jest bezsprzecznie kupienie pierścionków z rożnych metali, w zależności od preferencji młodej pary. Modnym rozwiązaniem problemu jest też łączenie srebra i złota, co daje bardzo interesujący rezultat.

Dodaj komentarz