Blachy dachowe w czasie remontu bądź też budowy dachu

Przybył czas na reperację dachu, jaki w przeszłości pokryty był papą bądź blachą? Na pewno nie każdy z nas wie jak postępować w trakcie jego odnowy. Oto parę wskazówek jak wypada w takim wypadku postępować. Naczelną czynnością jaką musimy zrealizować jest oczyszczenie starego pokrycia z wszelkiego typu zanieczyszczeń. Jeżeli powstały na nim pęcherze należy je ponacinać, wysuszyć palnikiem gazowym a w następnej kolejności podkleić.

Jeżeli natomiast powstały fałdy, należałoby je naciąć i podkleić, lub do głębi je anulować. Renowacje dachów z blachy dachowe wolno wykonać stosując nowoczesne preparaty. W takim wypadku wszystkie uszkodzone miejsca wypełniamy masą zbrojoną matą z włókna szklanego – sprawdź także gięcie blach. Na tak przygotowane podłoże nanosi się za wsparciem pędzla preparat bitumiczny, którego zadaniem jest nasączenie i zmiękczenie papy. Trwałość tego rozwiązania szacuje się na około 20 lat jednak nie jest to tania inwestycja. Następuje dużo sposobów naprawy dachów pokrytych papą w zależności od ich uszkodzenia, my przedstawiliśmy jedynie jeden z nich. Coraz to więcej terenów zielonych, parków lub ogrodów przeznacza się dzisiaj pod zabudowę.

Fabrykanci pap znaleźli rozwiązanie tego problemu- wzbogacili własne oferty o dodatkowy artykuł, a mianowicie o specjalną papę zgrzewalną służącą do izolacji dachów zielonych, jaka chroni dach przed przerostem korzeni roślin. Blacha do grani zielonych składa się aż z dziewięciu powłok (od dołu): podłoże betonowe wykonane ze spadkiem; impregnat; blacha podkładowa; blacha odporna na przerastanie poprzez korzenie roślin; mata gromadząca wodę; mata drenażowa; mata filtracyjna; powłoka wegetacyjna; strefa roślin. Blacha tego typu nie jest niemniej jednak przeznaczona do hodowania wszystkich typów roślin, wybierając je musimy wziąć pod uwagę ich łatwość aklimatyzacji i przede wszystkim wartość dopuszczalnego obciążenia konstrukcji dachu. Gigantyczną zaletą tego rodzaju blachy dachowe jest pomiędzy innymi obszerna odporność poszczególnych warstw na szkodliwe warunki atmosferyczne oraz ochrona przed defektami mechanicznymi. Miejmy nadzieję, iż produkt ten w najbliższej przyszłości będzie cieszył się większą popularnością, bo któż z nas nie pragnąłby mieć kawałka zieleni i spokojnego miejsca do odpoczynku jedynie dla siebie?

Dodaj komentarz